Faerské ostrovy - Miesto, kde počuť ticho

from 2 159 €
doprava Letecky
strava Breakfast

Filtr

Úvod
5 - dňový letecký zájazd

Perex

Faerské ostrovy – krajina, ktorej hlavnou devízou je takmer nedotknutá príroda. Jedno z najmenej navštevovaných miest v Európe. Ostrovy s drsnou severskou prírodou ponúkajú absolútny únik od civilizácie. Či už navštívime hlavné mesto alebo jeden z mnohých takmer neobývaných ostrovov, všade bude prítomný pokoj a sprevádzať nás bude ticho. Všadeprítomné majestátne útesy, vodopády a malé farebné domčeky v nás zanechajú nádherné spomienky.

Ubytovanie
4* hotel

Stravovanie
Raňajky

Celková cena zahŕňa
Leteckú dopravu s prestupom vrátane servisných a letiskových poplatkov. Transfer BA – letisko – BA. Dopravu mikrobusom počas programu. Všetky miestne trajekty. 4 x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteli. Sprievodcu CK SATUR.  

Celková cena nezahŕňa
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Fakultatívne aktivity. Stravu a nápoje mimo uvedenej. Vstupy do objektov. Cestovné poistenie. 

Doprava
Letecká

1. deň
Z Viedne odletíme cez Kodaň na Faerské ostrovy. Dedina Midvágur s „Jazerom nad morom“ na nás zapôsobí ako ilúzia. Všimneme si aj útes „Prst trollej ženy“ a minieme Sandavágur, ktorý je poslednou dedinou pred vstupom do podmorského tunela, vedúcim na ostrov Streymoy do Vestmanny. Vojdeme do Múzea Faerských ság, kde sa nám predstaví život prvých osadníkov až po súčasnosť. Loďou preskúmame dramatické útesy Vestmannabjorgini a podvečer si prejdeme Tórshavn, od pevnosti Skansin, cez vládnu štvrť, až ku prístavu.

2. deň
Druhý deň na ostrovoch, kde „počuť len ticho“, poznávame Kirkjubour, najstaršiu faerskú dedinu. Keďže bola kedysi náboženským centrom, je tu kostol sv. Olafa, nedokončená katedrála sv. Magnusa a vraj najstaršia drevená budova sveta. V Tórshavne si ešte dokončíme prehliadku mesta a potom nás čaká presun trajektom na ostrov Nólsoy s najväčšou kolónou víchrovníčkov na svete. Spoznáme aj malebné mestečko a múzeum s loďou Diana Victoria. Maják Bordan, ktorého svetlo vidno až do diaľky 30 km, jeho šošovky vážia 4 tony a merajú takmer 3 metre, bude zaujímavým spestrením poznatkov. Popoludní si urobíme výlet do dedinky Saksun, a ku pobrežiu prejdeme okolo Saksunskej zátoky. Dnes náš ešte uchváti 140 m vysoký vodopád Fossá a návšteva dedinky Tjornuvik s výhľadom na majestátne útesy Obor a Čarodejnica.

3. deň
Pred nami je presun do druhého najväčšieho faerského mesta Klaksvík, ktoré leží v nádhernom prostredí, kde prírodné scenérie pôsobia na každého okúzľujúco. Pri prehliadke mesta zistíme, ako sú miestni obyvatelia pevne ukotvení vo svojej námornej kultúre. Plavba loďou nás zaveje na ostrov Kálsoy, ale so zastávkou pri Kópakónan a s legendou o tulenej žene. Nenáročnou turistikou prejdeme ku majáku Trollanes, odkiaľ nás prekvapia výhľady a scenérie prírodných krás. Pokračujeme ďalej do najsevernejšej dediny Vidareidi a ešte oboplávame druhý najvyšší európsky útes, Enniberg.

4. deň
Dnes zájdeme ešte ďalej v poznávaní ostrovov. Najzápadnejší, malý a skromný, tak sa nám bude javiť ostrov Mykines, známy pre najväčšiu kolóniu alky bielobradej. Tu nás čaká príjemná túra a aj predstavy o tom, ako tu na ploche 10 km2 žije len 16 obyvateľov. Na ostrove Vágar zastavíme v dedinkách Bour, ktorá je síce malá, ale plná veľkých výhľadov, a v Gásadálur, čo je domovom malebného vodopádu Múlafossur, chutných miestnych koláčov a kávy. 

5. deň
Ešte nám na preskúmanie ostal druhý najväčší a najľudnatejší ostrov Eysturoy. Tento „východný ostrov“ je hornatý s množstvom krásnych výhľadov na celé súostrovie, a do výšky 882 m sa tu dvíha najvyššia hora Faerských ostrovov. Cestou za jeho poznaním si spravíme zastávku pri futbalovom štadióne v Toftire, navštívime dedinku Gjogv, ktorá nesie svoje meno podľa 200 metrov dlhej rokliny. A čo na faerský záver? V prípade, ak to počasie dovolí, vystúpime na jeho najvyšší vrchol Slaettaratindur. Lúčime sa s ostrovmi ticha a presúvame sa na letisko. Odlet do Viedne.

Mapa